Obudź się! Kradną Twoje auto!

kradzież samochodu w nocy

Za oknem środek nocy, auto stoi bezpiecznie na podjeździe, kluczyki leżą na szafce w przedpokoju. Ty smacznie śpisz, bo przecież samochód jest zamknięty, a brama wjazdowa otwiera się tylko po wpisaniu specjalnego kodu.

Tymczasem właśnie pod Twoim nosem złodzieje sabotują system otwierający i spokojnie wyjeżdżają, jakby to była ich własność.

Kiedy rano się budzisz i chcesz pojechać do pracy, widzisz… auto na swoim miejscu. Na szczęście to był tylko sen, ale następnym razem utrata pojazdu może być jak najbardziej prawdziwa. Jak się przed nią zabezpieczyć?

Sen o kradzieży samochodu

Co może on oznaczać? Według wszelkiej maści wróżek i specjalistów, taki motyw jest bardzo popularny i wiele osób o nim śni. Znaczenie bywa interpretowane różnie, w zależności od okoliczności zdarzenia.

Koszmary z kradzieżą oznaczają, że boimy się utraty czegoś ważnego. Może to dotyczyć przedmiotów materialnych, ale również bliskich osób. Rabunek samochodu we śnie można interpretować jako objaw zbytniego przywiązania do rzeczy, które posiadamy. Być może za bardzo inwestujemy w luksusowe przedmioty, nie ufamy innym ludziom. Kradzież naszego pojazdu to również znak ostrzegawczy od podświadomości, że należy zachować czujność, ponieważ ktoś będzie próbował nas oszukać!

Kradzież samochodu na jawie

Wśród wielu różnych interpretacji istnieje również jedna pewna wskazówka: według psychologów i badaczy śnimy zazwyczaj o tym, o czym myślimy intensywnie w ciągu dnia. Nasz mózg po prostu nie przerywa tego myślenia i tworzy w naszej głowie obrazy.

Więc jeśli ktoś martwi się o swój dobytek na jawie, to będzie się bał również we śnie. Kupując nowy samochód możemy obawiać się ryzyka kradzieży: wątpimy w skuteczność jego zabezpieczeń, słyszymy doniesienia o niezawodnych złodziejskich metodach i po prostu o tym myślimy, również po zaśnięciu.

Ale przecież większość przestępstw faktycznie dzieje się w nocy! Złodzieje korzystają wtedy z metody na lawetę, zabierając po prostu samochód z ulicy do dziupli. Inni używają walizek, przechwytując sygnał kluczyków do auta i uprowadzając go wprost z naszego podjazdu. Jeśli tylko leżą one zbyt blisko okna albo drzwi, złodziej bez problemu to wykorzysta, odjeżdżając w siną dal.

Śpij spokojnie z TopGUARD

Jak więc zadbać o swój wypoczynek? Z odpowiednimi systemami zapobiegania i wykrywania kradzieży! Nasi specjaliści czuwają nad bezpieczeństwem Klientów 24/7, również w nocy. Możesz wybrać pakiet ochrony odpowiedni dla swoich potrzeb – i spać spokojnie!