TopGUARD® – Systemy zabezpieczeń pojazdów

LOGO

Tak się składa, że zwykły Kowalski nie jest już głównym celem złodziei samochodów. Znacznie częściej polują oni na wypożyczalnie. A ponieważ niewielu przedsiębiorców orientuje się w zagrożeniu i rzadko wyposażają oni swoje pojazdy w odpowiednie zabezpieczenia, takie auta to łatwy łup. Bądź szybszy i nie daj się oskubać!

Profil przestępcy

Niezależnie od tego, czy prowadzisz wynajem na minuty, czy długoterminowy, na Twojej drodze pojawią się oszuści, którzy spróbują Cię wykorzystać. I bynajmniej nie będą to tradycyjni złodzieje, którzy włamują się do auta. Jak więc działają?

Niektórzy wykorzystują fałszywe dokumenty tożsamości, na przykład dowody osobiste skradzione innym, lub całkiem podrobione. Wykorzystując je, dopełniają wszelkich formalności i podpisują z Tobą umowy, po czym chwilę po odbiorze auta ślad po nich znika. Próby kontaktu prowadzą oczywiście donikąd albo do ofiar kradzieży tożsamości.

Inni złodzieje to zwykli desperaci, którzy korzystając ze swoich prawdziwych dokumentów wypożyczają samochód i próbują zbiec. Niezbyt przejmują się tym, że stosunkowo łatwo ich namierzyć.

Trzecia grupa oszustów składa się z klientów nieoddających samochodu w terminie. Po wypożyczeniu przedłużają okres wynajmu w nieskończoność, unikając kontaktu. Proces odzyskiwania mienia bywa więc bardzo uciążliwy.

Istnieje również specjalny sposób kradzieży aut z wypożyczalni. Polega on na zgłoszeniu firmie ubezpieczeniowej nieistniejącego wypadku. Kierowca deklaruje, że jeździł samochodem klasy premium, ponieważ ubezpieczyciel ma wtedy obowiązek dostarczyć mu pojazd zastępczy z podobnego segmentu. Pochodzi on oczywiście z wypożyczalni. Kiedy jednak złodziej wsiada za kółko, przepada jak kamień w wodę. Niestety, ale z powodu uproszczonych procedur nie zawsze ubezpieczyciel czy wypożyczalnia mogą sprawdzić rzetelność kierowcy.

Coraz częściej kradzieżą samochodów z wypożyczalni zajmują się zorganizowane grupy przestępcze. Model działania jest prosty – najemcą zwykle jest “czysty” człowiek, działający w zmowie z przestępcami. Podczas okresu wypożyczenia (zwykle na okres kilku dni) udostępnia on pojazd złodziejom do “sprawdzenia”. Dzięki temu ci mogą bez presji czasu znaleźć ukryty w samochodzie moduł GPS/GSM lub nawet dorobić dodatkowy kluczyk. Następnie kradną samochód spod domu najemcy w dziecinnie prosty sposób, szybko demontują moduł GPS/GSM a samochód przepada bez śladu.

Co mogę zrobić?

Zostawić to urządzeniom TopGUARD! Sprawdzoną metodą zapobiegania kradzieżom, a także odzyskiwanie pojazdów, jest system monitoringu. Specjalne pakiety dostosowane do potrzeb wypożyczalni są wyposażone w aktywny nadajnik GPS/GSM, który rejestruje na bieżąco trasę, jaką przebywa samochód. Jako dodatkowe zabezpieczenie oferujemy również monitoring radiowy, odporny na zagłuszarki – takie rozwiązanie znajdziesz w pakiecie TopGUARD Max, wraz z możliwością zdalnego odcięcia rozruchu pojazdu i autorskim systemem wykrywania prób sabotażu urządzenia. Dzięki niemu będziesz mógł szybko ustalić miejsce przebywania swojego mienia oraz zareagować na sytuacje w których najemca czy ktoś działający z nim w zmowie próbuje znaleźć ukryty moduł GPS/GSM czy urządzenie TopGUARD.