TopGUARD® – Systemy zabezpieczeń pojazdów

LOGO

Prowadzisz firmę? Zatem zdajesz sobie sprawę, że najgorsze dla biznesu są straty.

Szczególnie jest to istotne w przypadku produktów, które nie wybaczają błędów: są nimi mrożonki, mięso, leki, które muszą być przechowywane i przewożone w odpowiednich warunkach termicznych. Tymczasem samo niedomknięcie drzwi chłodni, podwyższenie temperatury lub awaria mogą sprawić, że cały ładunek zostanie spisany na straty.

Jak tego uniknąć? Wystarczy zainstalować system TopGUARD Pro.

Monitoring GPS w chłodni pojazdu dostawczego. Dlaczego warto?

Jak to działa – monitoring GPS

Ten nadajnik służy do zdalnej kontroli sytuacji w samochodzie. Dzięki dodatkowym czujnikom przesyła on informacje o warunkach panujących w chłodni wprost do przedsiębiorcy lub osoby przez niego upoważnionej. Następnie można przeprowadzić interwencję u kierowcy, aby wyjaśnić powód alarmu lub wezwać pomoc, jeśli nastąpiła awaria pojazdu. To drugie jest szczególnie istotne, ponieważ w przypadku towarów wrażliwych liczy się czas – im dłużej pozostają w nieodpowiednich warunkach, tym większe straty dla firmy. Nawet niedokładne zamknięcie drzwi może spowodować niepowetowane szkody, jeśli pozostanie niezauważone.

Czujniki przy nadajniku GPS pozwalają odczytywać temperaturę w chłodni, kontrolować zamknięcie drzwi, reagować na nieprzewidziane zdarzenia. Natomiast sam GPS umożliwia:

  • monitoring tras oraz pozycji auta,
  • monitoring parametrów jazdy (prędkość, liczba postojów, spalanie paliwa),
  • wykrycie próby sabotażu urządzenia dzięki dodatkowym czujnikom,
  • dostęp do pełnej historii tras i wykorzystania pojazdu za pomocą aplikacji.

Dzięki dostępnym raportom optymalizacja pracy firmy nie będzie sprawiać już kłopotu. Mając wszystkie dane przed sobą – zarówno te przesyłane w czasie rzeczywistym, jak i te historyczne – wygodnie będziesz mógł sterować swoją flotą z biura, za pomocą telefonu. Bo system TopGUARD Pro możesz zainstalować w każdym samochodzie.

Jak to działa – monitoring radiowy

A co, jeśli ktoś zdecyduje się ukraść pojazd? Wtedy do akcji wkracza pasywne zabezpieczenie. Urządzenie korzystające z fal radiowych pozwala ustalić pozycję auta dokładnie i szybko. To rozwiązanie jest odporne na zagłuszarki i stanowi najskuteczniejszy system odzyskiwania pojazdów, przesyłając dane nawet z podziemnych kryjówek złodziei.

Dzięki połączeniu monitoringu radiowego z monitoringiem GPS, który informuje o próbach włamania, system TopGUARD Pro nie tylko wspomoże właścicieli pojazdów dostawczych w codziennej pracy, ale również zadba o bezpieczeństwo kapitału firmy, jakim są przewożone towary i samochody same w sobie.