TopGUARD® – Systemy zabezpieczeń pojazdów

LOGO

Według wróżek i specjalistów od magii przeróżnej, kradzież to bardzo popularny motyw w snach. Istotne jest, kto kradnie i co kradnie, czy jesteśmy świadkiem przestępstwa, jego ofiarą, a może nawet sprawcą. Sprawdźmy więc, co może nam sugerować podświadomość, kiedy po zamknięciu oczu ktoś włamuje nam się do samochodu!

Zabezpieczenia przed kradzieżą samochodów

Na szczęście to tylko sen…

Koszmary z kradzieżą ogólnie oznaczają, że boimy się utraty czegoś bardzo ważnego dla nas. Może tutaj chodzić nie tylko o materialne przedmioty, ale również bliskie osoby czy wartości duchowe. Jeśli zaś mowa o konkretach, to rabunek auta sugeruje, że jesteśmy za bardzo przywiązani do tego, co posiadamy. Być może otaczamy się luksusowymi rzeczami, aby ukryć przed innymi swoje kompleksy, albo też cierpimy na nadmierną nieufność w stosunku do innych osób. Ponadto sny, w których jesteśmy ofiarą kradzieży, są (podobno) znakiem ostrzegawczym od naszej podświadomości, że powinniśmy zachować czujność, ponieważ ktoś spróbuje nas oszukać!

…ale czy na pewno?

Wielu psychologów sądzi, iż śnimy najczęściej o tym, o czym intensywnie myślimy na jawie. Nasz mózg po prostu nigdy nie przerywa procesów myślowych, i kiedy zapadamy w sen, to chodzi swoimi ścieżkami. A jeśli obudzimy się w odpowiednim momencie fazy REM, to zapamiętamy rzeczy, o których akurat rozmyślał.

Wszystko składa się zatem w spójną całość. Na przykład, kupując nowe, luksusowe auto, możemy martwić się z powodu ryzyka jego kradzieży; możemy też przypomnieć sobie, że nasz obecny pojazd nie ma odpowiednich zabezpieczeń i przez to jest narażony na działania przestępców. W takiej sytuacji nasz mózg nawet po zaśnięciu będzie się tym martwił.

Poza tym część kradzieży faktycznie odbywa się wtedy, kiedy śpimy w najlepsze! Złodzieje mogą skorzystać z metody na lawetę, po prostu zabierając nasz samochód z ulicy do dziupli. Innym ich ulubionym sposobem jest metoda na walizkę, której mogą użyć wprost na naszej posesji. Wystarczy, że kluczyki do auta z systemem keyless będą leżeć zbyt blisko okna czy drzwi, skąd ich sygnał przechwycą urządzenia przestępców. Ci bez trudu otworzą sobie drzwi pojazdu i odjadą nam sprzed nosa.

Zabezpiecz się i śpij spokojnie

Z TopGUARD możesz wyposażyć swój pojazd w nowoczesne metody zapobiegania i wykrywania kradzieży. Ponieważ specjaliści czuwają nad bezpieczeństwem naszych Klientów 24/7, to masz praktycznie pewność, że w każdej chwili złodziejskie zapędy zostaną powstrzymane. Masz również możliwość wyboru odpowiedniego pakietu ochrony w zależności od swoich potrzeb. Z nami nie straszny Ci sen (i jawa) o kradzieży samochodu!