TopGUARD® – Systemy zabezpieczeń pojazdów

LOGO

Regularny serwis, zarządzanie paliwem oraz czuwanie nad bezpieczeństwem – posiadanie jednego samochodu nie jest zbyt trudne, ale odpowiedzialność za wiele pojazdów to zupełnie inna sytuacja.

Fleet management jest określeniem procesu zarządzania flotą samochodów komercyjnych na potrzeby przedsiębiorstwa. Dotyczy on w szczególności planowania logistyki w ten sposób, aby zwiększyć wydajność operacyjną, obniżyć koszty eksploatacji, osiągać jak najlepsze rezultaty. W końcu przez cały czas ktoś musi mieć oko na zużycie paliwa, pokonywane trasy czy zbliżający się termin przeglądu.

Jak skutecznie zarządzać flotą pojazdów? Oto 3 wskazówki, które pozwolą Ci zdecydowanie usprawnić wydajność procesów w firmie!

fleet managament

1. Dobry fleet manager to przygotowany fleet manager

Niezbędna w zarządzaniu wieloma samochodami jest nowoczesna technologia. To właśnie dzięki niej mamy możliwość monitorowania każdego pojazdu w czasie rzeczywistym oraz gromadzenia potrzebnych danych. Inteligentny system jest w zasadzie podstawą, ponieważ najlepsze rozwiązania pozwalają:

  • generować raporty o emisji CO2,
  • monitorować zużycie paliwa,
  • informować o przebiegu,
  • gromadzić w jednym miejscu dane z przeglądów aut,
  • informować o różnych zdarzeniach, takich jak próba kradzieży albo spadek ciśnienia w oponach,
  • i wiele innych.

Nigdy nie wiadomo, kiedy przyda się dana informacja, dlatego wyspecjalizowana technologia jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie potrzeby fleet managera.

2. Wyciągaj wnioski z danych

Gromadzenie informacji to jedno, ale poprawne ich interpretowanie – to zupełnie inna sprawa!

Ostatecznie odpowiednia logistyka jest kluczowa dla zwiększenia rentowności biznesu. Odpowiednie planowanie pozwala wykorzystać maksymalny potencjał floty, ponieważ pracy nie będą opóźniały niedociągnięcia czy pomyłki. Co więcej, monitoring w czasie rzeczywistym pozwala zareagować na zdarzenie od razu, niezależnie, czy oznacza to wizytę w serwisie czy telefon na policję.

3. Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Zarządzanie flotą pojazdów to również zabezpieczenie jej przed kradzieżą – żadna firma nie chce znaleźć się w sytuacji, w której przez złodziei poniesie straty finansowe.

Z pomocą przychodzą systemy umożliwiające monitoring w czasie rzeczywistym. Pakiety od TopGUARD są jednymi z najlepszych na rynku – gwarantują całodobową ochronę Centrum Monitorowania Alarmów, natychmiastowe powiadomienia o występujących zdarzeniach alarmowych, w tym o próbie kradzieży na walizkę, gameboya i lawetę, oraz ciągły podgląd pozycji pojazdu.

Pakiet MAX jest najlepszym wyborem dla wypożyczalni pojazdów i innych firm, które zarządzają flotą pojazdów. Bez problemu dopasujemy odpowiedni system do Twojego biznesu!