TopGUARD® – Systemy zabezpieczeń pojazdów

LOGO

Technologia wciąż idzie do przodu – pomysły znane z filmów science fiction stają się rzeczywistością. GPS powstał, aby każdy kierowca mógł w dowolnej chwili sprawdzić swoją pozycję na trasie; a dzisiaj, kilkadziesiąt lat później, nadajnik GPS stanowi ochronę przed złodziejami. Co pokazuje taki lokalizator? Wyjaśniamy poniżej.

Co to jest GPS?

Global Positioning System to system nawigacji satelitarnej, który swoim zasięgiem obejmuje całą naszą planetę. Technologia ta działa w oparciu o 31 satelitów, które krążą po orbicie, i wysyłają do odbiorników GPS informacje o dokładnej pozycji użytkownika: jego położeniu, kierunku poruszania się i prędkości. 

Choć prace nad systemem GPS trwały od lat 70. XX wieku, to pełną funkcjonalność technologia ta osiągnęła w 1995 roku. Ale dzisiejsze nadajniki mają już o wiele więcej funkcji, niż te początkowe urządzenia.

Co pokazuje lokalizator GPS? Próby włamania 

Integracja systemu nawigacji z alarmem samochodowym to bardzo skuteczna ochrona przed złodziejami. Jeśli przestępcy wtargną do auta, to informacja o zmianie położenia pojazdu błyskawicznie dotrze do właściciela. Dzięki temu będzie on miał szansę na szybką reakcję – a szybkie zgłoszenie zdarzenia na policję znacznie zwiększa szanse na odzyskanie mienia.

Co więcej, niektóre wersje systemu ochrony pojazdów w oparciu o GPS pozwalają na zdalne blokowanie rozruchu silnika wtedy, kiedy istnieje podejrzenie próby kradzieży. W ten sposób nawigacja spełnia także rolę strażnika.

Próba kradzieży na lawetę już się nie uda

Złodzieje mogą próbować nielegalnie wywieźć samochód na lawecie. Lokalizator GPS skutecznie pokrzyżuje im plany: urządzenie, poprzez analizę ruchu, jest w stanie odróżnić zwykłą jazdę od odholowania na lawecie. Ponownie, automatyczny alarm wysyła informację o wykryciu próby kradzieży do właściciela auta, który jest w stanie szybko zgłosić sprawę na policję.

Co jeszcze pokazuje lokalizator GPS? Historię tras

Nowoczesne nadajniki GPS nie tylko pokazują położenie auta, nie tylko zapobiegają kradzieżom, ale także umożliwiają dostęp do historii tras i zużycia paliwa. W ten sposób właściciel ma wgląd w to, gdzie i kiedy przebywał jego pojazd, co jest szczególnie istotne wtedy, kiedy różne osoby mają do niego dostęp, na przykład w przedsiębiorstwie. 

We wszystkie te funkcjonalności wyposażony jest system ochrony pojazdów TopGUARD ACTIVE, który działa w oparciu o GPS. W pakiecie otrzymujesz:

  • ciągły monitoring auta, zdarzeń alarmowych i przebytych tras,
  • podgląd pojazdu na żywo,
  • autoryzację kierowców,
  • natychmiastowe powiadomienia o próbach kradzieży.

Nie czekaj i zaufaj nowoczesnej technologii już dzisiaj!