TopGUARD® – Systemy zabezpieczeń pojazdów

LOGO

Złodzieje skuszą się na wszystko, co przyniesie im zysk. A wiele pieniędzy są warte nie tylko najnowsze modele Audi czy BMW, ale również maszyny budowlane – może nie są piękne ani szybkie, ale ich zakup to wciąż ogromny koszt. Z tego powodu również na nich kładą łapę przestępcy.

Problem ten jest bardzo kłopotliwy. Wyobraźmy sobie bowiem, że komuś skradziono prywatnego Volkswagena z przydomowego podjazdu. W najgorszym wypadku taka osoba będzie miała przez pewien czas problem z dojazdem do pracy albo sklepu, a w końcu kupi nowy samochód. Tymczasem zniknięcie koparki z placu budowy oznacza, że operatorzy nie będą mogli pracować, cała konstrukcja zostanie opóźniona, firma może stracić przez to pieniądze i spotkać się z dalszymi problemami. Oczywiście, takie pojazdy zazwyczaj są ubezpieczone od kradzieży. Ale to nie zapobiegnie opóźnieniom i komplikacjom.

monitoring maszyn budowlanych

System monitoringu

Istnieje jeden sposób na przechytrzenie złodzieja. Niezależnie od tego, czy chcesz zabezpieczyć samochód osobowy, czy maszynę budowlaną, ochrona oparta na falach radiowych oraz GPS-ie pozwala powstrzymać przestępcę. Jak? Po prostu udaremniając jego skok, informując o zarejestrowanych podejrzanych działaniach, lub też lokalizując porwane auto w jego aktualnym miejscu pobytu.

Fal radiowych bowiem nie można zagłuszyć ani zablokować grubymi ścianami – kiedy tylko właściciel odnotowuje brak zabezpieczonej maszyny, wysyła informację do dyżurnego TopGUARD, który szybko sprawdza współrzędne pojazdu oraz przekazuje je odpowiednim służbom. Technologia GPS natomiast umożliwia monitoring w czasie rzeczywistym, jak również wykrywanie prób włamania. Osoba uprawniona w każdej chwili może sprawdzić w aplikacji, co akurat dzieje się z autem.

Obie te korzyści otrzymasz po wybraniu pakietu TopGUARD MAX. Z kolei TopGUARD Passive zapewnia monitoring radiowy, a TopGUARD Active – GPS/GSM.

Co więcej możesz zyskać?

Ale system zapobiegania kradzieży to nie wszystko. Ważna jest również logistyczna funkcja nadajnika GPS, który oferuje:

  • ciągły monitoring pozycji, tras, parametrów jazdy,
  • dostęp do pełnej historii tras i wykorzystania pojazdu,
  • możliwość zdalnego odcięcia rozruchu.

Oznacza to, że właściciel maszyny budowlanej może monitorować pracę pojazdu przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Pozwala mu to na eliminację nadużyć pracowniczych, pomiar faktycznego czasu pracy, a dodatkowo jest on stale alarmowany o zdarzeniach niepożądanych.

Z myślą o takich profesjonalnych zastosowaniach powstał TopGUARD Pro, który łączy w sobie ochronę przeciwkradzieżową oraz funkcje niezbędne w sytuacji, gdy pojazd jest narzędziem pracy.

Wypróbuj i śpij spokojnie!