TopGUARD® – Systemy zabezpieczeń pojazdów

LOGO

Złodzieje prześcigają się w wymyślaniu nowych sposobów na kradzież samochodów. Wraz z ciągłymi ulepszeniami, które wprowadzają producenci, pojawiają się kolejne „niezawodne” i „superskuteczne” metody łamania zabezpieczeń: walizka, gameboy, a nawet zwykła butelka umieszczona nad kołem…

Choć z roku na rok liczba kradzieży spada, to nie znaczy, że wszyscy są bezpieczni. Szczególnie narażeni są właściciele nowych samochodów z systemem keyless, który pozwala otworzyć pojazd za pomocą sygnału emitowanego z kluczyka. Przestępcy nauczyli się skutecznie go przechwytywać i wykorzystywać na własną korzyść za pomocą walizki.

Na szczęście istnieje niewielki, ale piekielnie skuteczny „sposób” na złodzieja…

cyfrowy immobilizer zabezpieczający


Tanio i skutecznie – czy to możliwe?

Immobilizer to urządzenie, które ma za zadanie blokować rozruch samochodu. Zazwyczaj nadajnik jest zamontowany w kluczyku lub stanowi osobną „pestkę”. Aby uruchomić silnik, komputer pokładowy auta musi najpierw odczytać kod, który nadaje immobilizer – trzeba nadajnik przyłożyć do odpowiedniego miejsca w kokpicie.

Technologia ta jest tania i bardzo prosta w użyciu, a przy tym skuteczna. Badanie z 2016 roku, opublikowane w Economic Journal, wykazało, że immobilizer w latach 1995-2008 obniżył wskaźnik kradzieży pojazdów o 40%. Jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości tego zabezpieczenia to jest to jedno z najbardziej opłacalnych urządzeń w dziedzinie ochrony samochodów.

Tradycyjna metoda w nowoczesnym wydaniu

Choć bardzo skuteczny, to immobilizer ma też swoje słabe punkty. Jeśli bowiem złodziejowi uda się ukraść kluczyk z nadajnikiem, to bez problemu obejdzie zabezpieczenie. Podobnie będzie w sytuacji, gdy uda mu się skopiować klucz keyless.

Dlatego nowoczesny cyfrowy immobilizer oparty jest na innej metodzie autoryzacji: odblokowanie rozruchu następuje za pomocą pinu, który kierowca wprowadza do komputera pokładowego poprzez naciśnięcie konkretnej sekwencji przycisków w kokpicie. Możliwe jest również zainstalowanie aplikacji na telefon, w której wpisujemy kod. W ten sposób nawet po kradzieży kluczyków złodziej nie da razy odblokować rozruchu.

Cyfrowy immobilizer TopGUARD LOCK – zalety

Dzięki dwóm sposobom autoryzacji, system ten jest zawsze spersonalizowany. Urządzenie to nie wysyła żadnych sygnałów możliwych do przechwycenia, nie da się także ominąć go elektronicznie: blokada uruchamiana jest cyfrowo. Co więcej, nie potrzeba żadnych dodatkowych nadajników.

TopGUARD LOCK to system dyskretny i stosunkowo niedrogi, a dzięki temu piekielnie skuteczny – bez umowy i abonamentu. Sprawdź, co potrafi:

https://topguard.pl/topguard-lock