TopGUARD® – Systemy zabezpieczeń pojazdów

LOGO

Podczas szukania odpowiedniej ochrony auta możemy natknąć się na różne rozwiązania, które na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, ale w gruncie rzeczy działają na innych zasadach. Dlaczego systemy aktywne to „najskuteczniejszy sposób zapobiegania kradzieży”, a pasywne to „najskuteczniejszy sposób odzyskiwania pojazdów”? Czy dodanie do siebie jednego i drugiego skutkuje najlepszą ochroną? Co oferuje TopGUARD i jak odnaleźć przepis idealny na nasze potrzeby? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

TopGUARD® Passive, czyli odzyskiwanie samochodu

Pasywny system działa w oparciu o własną sieć radiową. Oznacza to, że żaden przestępca nie jest w stanie zagłuszyć nadajnika. Jest on zainstalowany w samochodzie w miejscu trudno-dostępnym, a złodziej nie ma możliwości go odnaleźć i zdezaktywować.

Jak to działa? W razie zniknięcia auta właściciel zgłasza zdarzenie do naszej centrali. My jesteśmy w stanie ustalić miejsce przetrzymywania pojazdu, uzyskując dane geolokalizacyjne wysyłane przez nadajnik. Informacja ta następnie przekazywana jest policji.

System pasywny nie ingeruje w żaden sposób w konstrukcję czy układ elektryczny pojazdu. To najskuteczniejszy sposób odzyskiwania auta – wykorzystywany jest po dokonaniu kradzieży, jest trudny do znalezienia przez złodzieja i odporny na działanie zagłuszaczy.

TopGUARD® Active, czyli zapobieganie kradzieży

System aktywny wykorzystuje sieć GPS/GSM, dlatego dane o pojeździe są przekazywane do Centrum Monitoringu alarmów w czasie rzeczywistym. Jest to zatem najlepszy sposób zapobiegania kradzieży: wykrywa zarówno działania złodziei (w tym z użyciem tzw. walizki), próby włamań, jak i lawetowania. Dla dodatkowego zabezpieczenia pakiet wyposażyliśmy też w immobilizer, a dla wygody – w aplikację mobilną z 7-dniową historią tras pojazdu.

To idealna opcja dla osób, które poszukują możliwości ciągłego wglądu w miejsce przebywania swojego auta. Wariant ten doskonale zapobiega kradzieży, nie tylko poprzez ciągłe wysyłanie danych do Centrum Monitoringu – nawet w razie zagłuszenia nadajnika, immobilizer skutecznie uniemożliwi uruchomienie pojazdu, nawet jeśli przestępcy będą korzystać z zaawansowanych komputerów, walizki, czy tzw. “Game Boya”.

TopGUARD® MAX, czyli wszystko w Twojej służbie

Pakiet ten to zarówno pasywny nadajnik radiowy, jak i ochronny aktywny GPS/GSM. Dzięki temu otrzymujesz maksymalne bezpieczeństwo: jednoczesne zabezpieczenie przeciwkradzieżowe oraz system odzyskiwania pojazdów. Do pakietu dołączony jest również immobilizer oraz nadzór Centrum Monitoringu Alarmów 24/7, który od razu dostrzeże niepokojące odczyty, świadczące o próbie włamania czy lawetowania.

Dwa rodzaje monitoringu – pasywny i aktywny łączy w sobie również pakiet TopGUARD® Pro dedykowany wypożyczalniom – ukierunkowany na ciągły monitoring pozycji, tras i parametrów jazdy, czyli pomaga chronić samochód przed nieodpowiednim użytkowaniem przez najemcę.

Rozwiązaniem dla osób ceniących sobie brak oplat abonamentowych jest TopGUARD® Lock, czyli immobilizer z funkcją autoryzacji kierowcy oraz automatycznego odcięcia rozruchu – to samo urządzenie które znajduje się w pakietach Active i MAX, w tej opcji – pracujące samodzielnie.