TopGUARD® – Systemy zabezpieczeń pojazdów

LOGO

Niektórzy uważają, że samochody wodorowe są przyszłością motoryzacji. Nie zanieczyszczają bowiem środowiska, a za to osiągają o wiele lepsze wyniki, niż zwykłe auta elektryczne. Obecnie jednak wciąż nie są produkowane na masową skalę, dlatego pojazd z takim silnikiem zdecydowanie powinien być odpowiednio zabezpieczony przed kradzieżą.

Przybywamy z pomocą!

samochód wodorowy

Samochód wodorowy – na czym to polega?

Wodór to paliwo alternatywne dla benzyny i oleju napędowego. Napędza ono silniki elektryczne, dlatego auta wodorowe są w gruncie rzeczy rodzajem pojazdu elektrycznego. W procesie konwersji wodoru na energię nie wydziela się dwutlenek węgla, dlatego jest on paliwem ekologicznym.

Czym jednak w praktyce różni się klasyczny elektryk od samochodu wodorowego? Przede wszystkim, w przypadku energii elektrycznej musimy ją zmagazynować w baterii auta, czyli je naładować, a tymczasem wodór dopiero w silniku zmieniany jest w energię do wykorzystania. Ten pierwiastek występuje na ziemi w ilościach nieograniczonych i jest tak kaloryczny, że jego kilogram pozwala przejechać kilkaset kilometrów. Aby przejechać taką samą odległość na silniku benzynowym, potrzeba kilkudziesięciu kilogramów paliwa.

Właśnie z uwagi na te właściwości wodór jest konkurencją na rynku motoryzacji: osiąga bardzo dobre wyniki w eksploatacji, a także eliminuje problem z problematyczną utylizacją baterii i akumulatorów w silnikach elektrycznych. Najważniejszy jest jednak fakt zero emisyjności, co staje się coraz bardziej palącą kwestią nie tylko dla kierowców, ale też dla producentów, którzy muszą stosować się do norm europejskich i międzynarodowych.

Samochód wodorowy – zabezpieczenia antykradzieżowe

Skoro auta te są takie świetne, to dlaczego pozostają niepopularne? Dlaczego silniki wodorowe nie są szeroko produkowane, co oczywiście przekłada się na wysoką cenę takich pojazdów? Szkopuł tkwi w tym, że wodór jest bardzo drogi w produkcji: dość dużo energii trzeba zmarnować, aby przygotować choć kilogram tego paliwa. Z uwagi na tą trudność, nieprędko samochody wodorowe podbiją rynek.

Na jakie zabezpieczenia auta przed kradzieżą zatem warto się zdecydować? Na pewno nie zaszkodzi dmuchać na zimne i wybrać najpełniejszy pakiet ochronny – TopGUARD MAX z całodobowym monitoringiem oraz radiowym namierzaniem pojazdu. W ten sposób możesz spać spokojnie i nie martwić się o bezpieczeństwo swojego dobytku, ponieważ zostaniesz od razu poinformowany o wystąpieniu podejrzanych zdarzeń.

Być może jeszcze wiele lat minie, zanim przeżyjemy wodorową rewolucję. Ale z całą pewnością TopGUARD będzie wtedy na miejscu!