TopGUARD® – Systemy zabezpieczeń pojazdów

LOGO

Na co dzień nie zdajemy sobie być może sprawy, jak wiele zmieniło się w naszych życiach dzięki nowoczesnym rozwiązaniom. Jeszcze nie tak dawno, aby otworzyć samochód, trzeba było użyć kluczyka starego typu i przekręcić go pod klamką. Wydaje się, że to tylko mała niedogodność i żaden problem, ale każdy, komu w zimie zamarzły zamki, gdy spieszył się do pracy nad ranem, zdaje sobie sprawę z ogromnych wad takiego systemu.

Obecnie standardem są już kluczyki, które pozwalają wygodnie otworzyć drzwi poprzez naciśnięcie guzika. Świat jednak wciąż idzie do przodu, dlatego przyszedł czas na inteligentne rozwiązania!

inteligentny kluczyk

Technologie w służbie człowieka

Czy można udoskonalić otwieranie drzwi poprzez sygnał radiowy? Okazuje się, że można!

Inteligentny kluczyk wykorzystuje elektryczny przesył danych, zapewniając wymianę pomiędzy samochodem a nadajnikiem. Tego typu system został stworzony w roku 1995, a pierwszymi autami, które z niego korzystały, były Mercedesy.

Cały pomysł polega na tym, aby bez żadnej ingerencji ze strony kierowcy otwierać, zamykać oraz uruchamiać auto. Wystarczy mieć kluczyk-nadajnik w kieszeni, a system automatycznie wykryje jego obecność, dokona autoryzacji oraz otworzy zamki drzwi. Kiedy wsiądziemy do środka, w ten sam sposób umożliwi start zapłonu poprzez naciśnięcie przycisku na kokpicie.

To niezwykle wygodny system, który rozwiązuje problem zajętych rąk, zamarzniętych zamków i poszukiwania kluczyka w torebce, kiedy śpieszymy się rano do pracy.

Szmery-bajery

To nie koniec „inteligencji” tych urządzeń. Producenci wyposażają obecnie kluczyki w wyświetlacze LCD, dzięki czemu zyskują one dodatkowe funkcje. Wśród nich: opcja włączenia klimatyzacji w dowolnej chwili, uzyskania informacji o poziomie oleju silnikowego i płynu hamulcowego, zamknięcia okien czy zdalnego parkowania.

Na rynku znajdziemy wiele dodatkowych rozwiązań, zależnych od producenta. Najważniejsze jednak jest to, że system keyless nacisk kładzie na wygodę użytkowania.

Uwaga na złodziei 

Jednak nie wszystko jest takie proste. Inteligentny kluczyk nadaje swój sygnał cały czas, dlatego jest łatwym celem dla przestępców.

Słynna metoda na walizkę polega na przechwyceniu sygnału, by następnie „oszukać” samochód, że właściciel stoi przy drzwiach. Auta niestety nie mają żadnych fabrycznych zabezpieczeń przed takimi próbami, dlatego tak wiele z nich obecnie pada ofiarą złodziei.

Co można zrobić? Najlepszym sposobem jest zainstalowanie systemu ochrony pojazdów. Technologia radiowa TopGUARD PASSIVE pozwala namierzyć samochód w każdej chwili, a TopGUARD ACTIVE, oparty na GPS, monitoruje auto 24/7. One zadbają o bezpieczeństwo, kiedy Ty będziesz spać!