Zabezpieczenie przed kradzieżą auta. Systemy antykradzieżowe

Z policyjnych statystyk możemy dowiedzieć się, że wykrywalność sprawców kradzieży samochodów w 2019 r. wyniosła zaledwie 20% wśród prawie 9 tys. zgłoszonych przypadków. Wynika z tego prosty wniosek: jeśli padniemy ofiarą złodzieja, istnieją niewielkie szanse na to, że odzyskamy naszą własność, chyba że wcześniej podejmiemy właściwe kroki, by zabezpieczyć auto przed kradzieżą.

Jeśli bowiem chodzi o systemy antykradzieżowe, kluczem jest tutaj działanie z wyprzedzeniem. Kiedy przestępca położy łapę na naszym dobytku, jest już za późno na zaimplementowanie zabezpieczeń; możemy tylko zgłosić zdarzenie na policję i mieć nadzieję, że znajdziemy się w tych 20% rozwiązanych przypadków. Jeśli nie chcesz ryzykować, sprawdź, co TopGUARD ma do zaoferowania.

Coraz modniejsze zabezpieczenie przed kradzieżą auta

Wielu kierowców aktualnie decyduje się na skorzystanie z oferty dystrybutorów systemów antykradzieżowych. Złodzieje bowiem kradną popularne samochody z wyższych półek, które potem łatwo niepostrzeżenie wywieźć za granicę lub, znacznie częściej, rozebrać na części i spieniężyć na czarnym rynku z ogromnym profitem. Potrzeba zabezpieczeń pojawiła się szczególnie po tym, jak opracowano metodę kradzieży na walizkę. Została skonstruowana tak, by wykorzystywać luki w zabezpieczeniach najnowszych pojazdów wyposażonych w system keyless, który dla kierowców oznacza dużą wygodę, a dla złodziei niepowtarzalną szansę na wzbogacenie się cudzym kosztem.

Na czym to polega? Przestępcy pracują w parach. Kiedy upatrzą sobie jakiś pojazd, czekają, aż jego właściciel się oddali, po czym jeden ze złodziei wyłapuje sygnał kluczyka za pomocą urządzenia zwanego “walizką”. Ten przekierowywany jest do odbiornika, który trzyma drugi ze złodziei, stojący obok samochodu. W ten sposób wystarczy pociągnąć za klamkę, a auto rozpozna przestępcę jako właściciela kluczyka i otworzy drzwi.

Systemy antykradzieżowe - możesz spać spokojnie

Aby uchronić się przed kradzieżą na walizkę, różni sprzedawcy proponują różne sposoby. Na rynku dostępny jest np. futerał na kluczyk, który blokuje jego sygnał. To chroni, oczywiście, jednak przy tym nie możemy korzystać z wygód systemu keyless - więc posiadanie nowoczesnego samochodu nie ma już sensu. Za każdym razem, kiedy kierowca zechce otworzyć pojazd, i tak musi wyciągać klucze z futerału, jakby były zwykłymi. 

W TopGUARD proponujemy inne, pewniejsze rozwiązanie - lokalizator GPS nadzorowany przez 24h na dobę, oraz w pełni zautomatyzowany akcesoryjny immobilizer niemożliwy do skopiowania przez złodziejskie walizki. Nasze niewielkie urządzenie instalowane jest w trudno dostępnym miejscu w aucie, tak, aby złodziej nie był w stanie go usunąć. I tyle! Nic więcej nie musisz robić, my zajmiemy się resztą.

System odzyskiwania samochodów

Jeśli Twój pojazd, wyposażony w radiowy nadajnik TopGUARD, zostanie skradziony, wystarczy, że zgłosisz to do naszej centrali. Następnie urządzenie zostanie wybudzone, w odpowiedzi wyśle swoje położenie, a ta lokalizacja następnie trafi do policji. Służby są wtedy w stanie przeprowadzić skuteczną akcję odzyskiwania samochodu. 

Tak właśnie działa podstawowa wersja TopGUARD. Proste i skuteczne, prawda? Możesz również skorzystać z innych rodzajów, wyposażonych w dodatkowe możliwości - sprawdź je na naszej stronie.