Zalety
TopGuard ®

zalety systemu TopGuard
zalety systemu TopGuard

Przewaga Topguard nad innymi systemami ochrony pojazdów

Możliwość utraty samochodu z powodu kradzieży to coś, co wielu ludziom spędza sen z powiek. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy nabyli w ostatnim czasie zupełnie nowe auto. Dlatego też na rynku znajduje się mnóstwo systemów monitorujących i ochronnych, które są odpowiedzią na powyższe troski kierowców. Nie każdy jednak można zaliczyć do kategorii tych, które naprawdę stanowią wyzwanie dla przestępców. Wiele instalacji łatwo wyłączyć lub zakłócić tak, że stają się bezużyteczne. Za chwilę dowiemy się, jakie są najważniejsze zalety systemu TopGUARD.

Własna częstotliwość radiowa - dlaczego to tak ważne?

System ochrony pojazdów TopGUARD działa na zasadzie zdalnego monitorowania pozycji auta. W razie uprowadzenia, właściciel wysyła zgłoszenie, powiadamiając Centrum Monitoringu o kradzieży, które wybudza urządzenie I ustala położenie pojazdu. Dzięki temu możliwe jest błyskawiczne powiadomienie organów ścigania i przekazanie im tych informacji. Warto pamiętać, że w przypadku zainstalowania opcji PRO system sam informuje Centrum Monitoringu o podejrzanych zdarzeniach – takich jak włamanie czy próba uruchomienia pojazdu przez złodzieja.

Niekiedy przestępcy doskonale wiedzą, w jaki sposób zakłócić tego rodzaju przesył danych, czyniąc system bezużytecznym. Dlatego w TopGUARD wykorzystujemy własną częstotliwość radiową, dzięki której odbywa się komunikacja z dedykowaną infrastrukturą nadajników, rozmieszczonych na terenie kraju. Nawet jeżeli złodziej wykorzysta urządzenie zakłócające sygnały popularnych kanałów przesyłu informacji, czyli GPS lub GSM, nadal będzie można ustalić aktualną pozycję auta po zgłoszeniu kradzieży.

Ochrona pojazdu 24/7 - spokojny sen dla właściciela

Niezmiernie ważne jest, by system działał przez całą dobę i bez konieczności nadzoru. Kradzieże najczęściej zdarzają się bowiem pod osłoną nocy, gdy właściciel pogrążony jest w głębokim śnie. Dlatego TopGUARD zapewnia ochronę pojazdu 24/7. Nie korzysta z instalacji elektrycznej pojazdu i jest wyposażony w baterię o aż 3-letnim okresie żywotności, podtrzymującą gotowość do wybudzenia i namierzania radiem. Bardziej rozbudowane warianty TopGUARD: Active i PRO wyposażone są w drugi moduł – połączony z układem elektrycznym pojazdu I służą do ciągłego monitorowania jego aktywności.

Najbardziej rozbudowana wersja systemu zawiera ponadto czujnik lawetowania, który wykryje każdą próbę odholowania auta, co w ostatnich czasach staje się bardzo popularną metodą kradzieży. Dzięki zaawansowanemu systemowi cyfrowej identyfikacji kierowcy, pojazd automatycznie zablokuje możliwość jego rozruchu w wypadku próby uruchomienia przez niepowołaną osobę.

TopGUARD to produkt opracowany i wyprodukowany w Polsce

System został od podstaw zaprojektowany i wykonany w naszym kraju, dzięki czemu jest doskonale dostosowany do lokalnych realiów. W każdej części świata przestępcy mają pewne charakterystyczne metody kradzieży samochodów oraz unieszkodliwiania zabezpieczeń. Bardzo istotne jest, by system ochrony był na takie okoliczności doskonale przygotowany, ponieważ tylko wtedy może zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Ogromne znaczenie ma też obecność na terenie państwa infrastruktury radiowej, która współpracuje z zainstalowanym w pojeździe systemem monitoringu. Dodatkowo, kupując produkt opracowany i wyprodukowany w Polsce, dajemy wsparcie krajowej gospodarce, co w obecnych czasach ma absolutnie niebagatelne znaczenie.