Zabezpieczenie przed kradzieżą. Jak działa system TopGUARD?

Zabezpieczenie przed kradzieza

Jeśli szukasz niezawodnego sposobu na zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą, to na pewno słyszałeś już o zagrożeniach ze strony współczesnych złodziei. W mediach bez przerwy pojawiają się doniesienia o nowych sposobach na pokonanie nowoczesnych zamków, nadajników, systemów. Z każdej strony słyszymy o kradzieży na walizkę, o statystykach, które dowodzą niewielkiej skuteczności policji, o nieuchwytnych paserach samochodowych. Nasuwa się pytanie: jak mogę się przed tym obronić?

System odzyskiwania samochodów

Nowoczesna linia obrony przed złodziejami zakłada przede wszystkim szybką reakcję. Wiemy, w jaki sposób działają, na jakie egzemplarze polują oraz co robią z nimi po fakcie, dzięki czemu znaleźliśmy piętę achillesową przestępców. Jest nią moment od uprowadzenia pojazdu, do rozebrania go na części albo wywiezienia za granicę. To właśnie wtedy możemy złapać ich na gorącym uczynku.

Jak jednak to zrobić? Odpowiedź jest prosta – wykorzystując nowoczesne nadajniki.

Miniaturowy nadajnik radiowy, zamontowany w samochodzie, pozostaje nieaktywny aż do momentu, w którym go potrzebujemy. Jeśli stwierdzisz zaginięcie auta, wystarczy, że zadzwonisz na centralę, a ta w odpowiedzi wybudzi urządzenie. Ono natychmiast prześle swoją lokalizację, dzięki czemu będziemy mogli zawiadomić policję, podać miejsce przebywania złodziei i odzyskać uprowadzony samochód. Proste i skuteczne.

Czy jest jakiś haczyk?

Nie ma. Nadajnik montowany jest tak, aby złodziej nie mógł go odinstalować, odłączyć, wyrzucić. Po prostu nie ma pojęcia, gdzie szukać, a nawet jakby miał, to instalator i tak wybiera tylko trudno dostępne miejsca. Przestępca nie będzie miał czasu rozkręcać pojazdu na miejscu, nie wiedząc, czy w ogóle posiada on jakiś nadajnik.

Sygnału nadajnika nie da się też zagłuszyć. Działa on na własnych falach radiowych, może nadawać także tam, gdzie nie ma zasięgu – w przeciwieństwie do sygnału GSM. Nieważne, czy złodzieje ukryli auto w garażu podziemnym albo tunelu, urządzenie zadziała skutecznie.

Reszta jest już oczywiście po stronie policji. To ona posiada uprawnienia do przeprowadzenia obławy na złodziei.

Pewny i bezpieczny sposób odzyskiwania pojazdów

Jak już pisaliśmy, nie ma 100% skutecznych zabezpieczeń przeciwko kradzieży pojazdów, ale dzięki rozwiązaniom TopGUARD możemy znacząco zminimalizować ryzyko kradzieży, a jeśli do niej dojdzie – zapewnić najwyższą skuteczność w odzyskiwaniu pojazdów! Dzięki temu jesteś zabezpieczony na wypadek jakiegokolwiek zdarzenia czy złodziejskiej metody – od tej na walizkę, po zwykłe włamanie. Możesz spać spokojnie, bo Twoja własność jest po prostu cały czas monitorowana.

Jeśli jesteś zainteresowany tym rozwiązaniem, sprawdź ofertę TopGUARD na stronie głównej.