Pasywny, aktywny, czy oba – system monitoringu samochodu

Pasywny, aktywny, czy oba – system monitoringu samochodu

W ofercie TopGUARD® znajdziecie obecnie kilka rodzajów usługi, którą można zainstalować w pojeździe. W związku z tym zależnie od potrzeb naszych Klientów jesteśmy w stanie dobrać najbardziej odpowiedni pakiet usług, spełniających wszelkie wymagania: dodatkowy immobilizer, wykrywanie włamania czy historia tras pojazdu. Czy jeździsz prywatnym samochodem, czy chcesz zabezpieczyć flotę swoich firmowych aut, znajdziesz tutaj idealny sposób.

A podstawą prawie wszystkich naszych pakietów jest pasywny oraz aktywny system monitoringu. Czym one różnią się od siebie i który powinniśmy wybrać w naszej sytuacji? Odpowiedzi znajdziecie w tym artykule.

TopGUARD® Passive – pasywny system monitoringu radiowego

To najskuteczniejszy sposób odzyskiwania pojazdu. Działa w oparciu o naszą własną sieć radiową, dlatego żaden przestępca nie jest w stanie go zagłuszyć. Nadajnik instalowany jest w samochodzie, w miejscu trudnodostępnym, aby złodziej nie mógł go zdezaktywować. W razie zniknięcia auta, właściciel zgłasza nam zdarzenie, a my jesteśmy w stanie ustalić miejsce pobytu pojazdu – dzięki temu na sprawcę można przeprowadzić obławę. System pasywny nie ingeruje w żaden sposób w konstrukcję czy układ elektryczny pojazdu, więc bez obaw można go zainstalować w każdym pojeździe.

 

TopGUARD® Active – aktywny system monitoringu ochronnego GPS/GSM

System aktywny, w przeciwieństwie do pasywnego, oznacza, że dane o pojeździe są przekazywane do Centrum Monitoringu alarmów w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że jest to najlepszy sposób zapobiegania kradzieży: wykrywa on próby lawetowania, włamań, kradzieży na walizkę. Wyposażony jest także w immobilizer oraz w aplikację mobilną z 7-dniową historią tras pojazdu.

Ta wersja naszej ochrony przyda się każdemu Klientowi, który potrzebuje ciągłego wglądu w miejsce przebywania swojego mienia.

TopGUARD® MAX oraz TopGUARD® Pro – podwójna ochrona

Pakiet MAX łączy w sobie system pasywny oraz aktywny, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo. Jednocześnie jest zabezpieczeniem przeciwkradzieżowym i systemem odzyskiwania pojazdów. W pakiecie otrzymasz także immobilizer oraz nadzór Centrum Monitoringu Alarmów 24/7.

Pakiet Pro również łączy zalety obu rodzajów monitoringu, ale w rozli zabezpieczenia przede wszystkim występuje tu monitoring pasywny. Monitoring aktywny w pakiecie Pro umożliwia ciągły monitoring pozycji, dostęp do pełnej historii tras i możliwość zdalnego odcięcia rozruchu. Pakiet nastawiony jest na potrzeby właścicieli wypożyczalni samochodów.

TopGUARD® Lock

A jeśli poszukujesz tylko immobilizera, to pakiet właśnie dla Ciebie – bez systemów monitoringu I bez opłat abonamentowych.