Opowieść o dwóch odzyskanych samochodach

Opowieść o dwóch odzyskanych samochodach

W naszej pracy nigdy nie wiadomo, co przyniesie dzień.

Ostatnie miesiące były dla nas bardzo satysfakcjonujące. Udało nam się wspomóc policję w skutecznym odzyskaniu aż dwóch samochodów, z czego jeden znajdował się we Francji. Takie historie napędzają nas do dalszego rozwijania technologii TopGUARD: bo wiemy, że na nas polegacie!

A jak wyglądały te dwie akcje? Poniżej sprawozdania specjalnie dla czytelników naszego bloga…

W Warszawie dzień jak co dzień

  • Data: październik 2021 r.
  • Samochód: Maserati Lavante
  • Wartość: 550 tys. zł

To był klasyczny przypadek. Kradzież z włamaniem na terenie parkingu niestrzeżonego. Złodzieje pokusili się tym razem na dość rzadkie włoskie auto o niemałej wartości, na szczęście wyposażone w system TopGUARD. Właścicielka od razu zgłosiła sprawę do Centrum Monitoringu. Potem poszło jak z płatka: udało nam się samochód namierzyć na warszawskiej Białołęce i przekazać dane policji, która skutecznie go odzyskała. Właścicielka otrzymała swoją „zgubę”, a my otrzymaliśmy podziękowania od stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Całkiem nieźle, nie?

W Marsylii inaczej niż zwykle

  • Data: listopad 2021 r.
  • Samochód: Audi RS Q3
  • Wartość: ok. 300 tys. zł

Zdecydowana większość prób kradzieży które odnotowujemy ma miejsce w Polsce. Dlatego wyobraźcie sobie nasze zdziwienie, kiedy w piątkowe popołudnie, dokładnie o 15:29, nasz dyżurny Marek otrzymał telefon z Francji. Dzwonił Polak – właściciel pojazdu użytkowanego na terenie Francji.

Okazało się, że wcześniejszego wieczora skradziono mu samochód, a dane lokalizacyjne wskazane przez urządzenie śledzące innej firmy są nieaktualne (ktoś musiał je zdemontować lub zagłuszyć). Policja została już powiadomiona przez klienta, więc Marek rozpoczął więc procedurę wybudzania nadajnika TopGUARD. Otrzymane informacje wskazały na miejscowość Châteauneuf-les-Martigues – niezwłocznie przekazaliśmy dane odpowiednim służbom.

Dwie godziny później, o 17:50, telefon znów się rozdzwonił, tym razem z dobrą informacją. Właściciel złożył Markowi podziękowania, ponieważ lokalna policja zdołała odzyskać jego Audi.

Bądź bezpieczny wszędzie

To oczywiście nie są wszystkie auta, które udało nam się odzyskać, a na podstronie Działanie prezentujemy naszą kolekcję podziękowań od policji. Twój samochód również może znaleźć się w gronie zabezpieczonych pojazdów, a czuwać nad nim będzie zespół z Centrum Monitoringu. Kiedy pojawi się taka potrzeba lub kiedy odczytamy niepokojący alert, bezzwłocznie zareagujemy, dostarczając Ci informacji niezbędnych do odzyskania go. I wszystko skończy się tak, jak w Warszawie lub Marsylii.