Gdzie najczęściej kradzione są samochody? Lista niebezpiecznych miejsc.

Gdzie najczęściej kradzione są samochody

Policyjne statystyki wydają się być coraz bardziej optymistyczne z roku na rok – liczba samochodów skradzionych w Polsce spada, a wykrywalność tego typu przestępstw wzrasta. Mimo to codziennie w naszym kraju ginie od 20 do 25 pojazdów, czyli średnio co godzinę ktoś traci swój samochód. Warto więc doposażyć swój w dodatkowe, niefabryczne zabezpieczenie na wypadek kradzieży – jednym z nich są systemy monitoringu lub namierzania pojazdów.

W całości za granicę lub w Polsce na części

Choć w większości przypadków kradzieże dotyczą samochodów prawie nowych – zarówno osobowych jak i dostawczych – stosunkowo często z ulic znikają również pojazdy starsze i o niższej wartości. W większości są one rozbierane w Polsce na części, które następnie trafiają na rynek wtórny. Powszechnie panujący mit o wywożeniu pojazdów „za wschodnią granicę” bardzo rzadko znajduje swoje potwierdzenie w rzeczywistości, i to tylko w wypadku unikatowych pojazdów kradzionych na zamówienie. Najwięcej pojazdów ginie z niestrzeżonych parkingów i ulic, ale już od kilku lat równie dużo znika z prywatnych posesji i podwórek. Metoda kradzieży „na walizkę” pozwala złodziejowi ukraść samochód nawet z prywatnego garażu, i wcale nie będą mu potrzebne do tego kluczyki.

W czasie rzeczywistym

Oferowane przez naszą firmę systemy monitorowania pojazdów mogą skutecznie zapobiec kradzieży, lub – gdy do niej jednak dojdzie – pomóc Policji w szybkim zlokalizowaniu i odzyskaniu auta. Działania służb kierowanych przez Centrum Monitoringu K2 pozwalają nie tylko odzyskać pojazd, ale często ująć złodzieja na gorącym uczynku. Dane przekazywane przez nasze urządzenia przekazują informacje w tak zwanym czasie rzeczywistym – co pozwala nawet prowadzić skuteczny pościg.

Tanie i proste w obsłudze

Warto wiedzieć, że systemy monitorowania można zainstalować do praktycznie każdego pojazdu – od motocykli, przez samochody aż po różnego rodzaju maszyny. Obecnie koszt monitoringu wraz z ochroną to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych miesięcznie, który można porównać z abonamentem za telefon komórkowy. Zaletą systemów monitoringu jest bardzo prosta obsługa – w zależności od wybranego rozwiązania, nie wymaga żadnej obsługi i nadzoru właściciela, lub pozwala mieć dostęp do informacji za pomocą prostej aplikacji mobilnej.

O walorach systemu śledzenia wiedzą również złodzieje, a wyspecjalizowani w swoim fachu przestępcy potrafią szybko unieszkodliwić proste systemy monitoringu. Rozwiązania TopGUARD zostały przygotowane na taką okoliczność – dodatkowe odcięcia rozruchu oraz ciągły monitoring pozwalają interweniować natychmiast podczas próby unieszkodliwienia systemu i zapobiec kradzieży. Technologia namierzania radiowego natomiast daje najwyższą skuteczność w namierzaniu już skradzionych pojazdów. To do właściciela auta należy decyzja, jakie rozwiązanie wybierze, ale każde z nich pozwoli mu spać spokojnie.