Dlaczego namierzanie radiowe jest najskuteczniejszą metodą odzyskiwania samochodu?

Dlaczego namierzanie radiowe jest najskuteczniejszą metodą odzyskiwania samochodu?

Prawie wszyscy wiedzą już o tym, jak niebezpieczne są kradzieże na walizkę – złodzieje potrafią niepostrzeżenie uprowadzić samochód w kilkanaście sekund. Zwykłe alarmy i zamki nie są w stanie ich powstrzymać, dlatego każdy, kto chce ochronić swój dobytek, powinien zainwestować w dodatkowe sposoby ochrony. Właśnie w ich poszukiwaniu trafiłeś na naszą stronę, prawda? Pozwól, że wyjaśnimy Ci, jakie masz możliwości.

Bezapelacyjnie, jednymi z najskuteczniejszych zabezpieczeń są rozwiązania oparte na sygnałach radiowych. Te drugie bazują na GSM/GPS. Istnieje również możliwość połączenia obu metod i instalacja obu systemów w jednym pojeździe. Ale dlaczego fale radiowe są tak niezawodne i powinieneś uzbroić się właśnie w nie? Czytaj dalej, by poznać odpowiedź!

Monitoring GSM/GPS

Nadajnik wyposażony w tę technologię umożliwia bieżące monitorowanie pozycji pojazdu. W związku z tym możliwe jest aktywne, ciągłe śledzenie trasy auta, jego pozycji, parametrów jazdy, co zapewnia nasz TopGUARD Pro. Z kolei TopGUARD Active oferuje ochronny system GSM/GPS, który wykrywa m.in. włamania, kradzieże na walizkę, próby lawetowania i pozwala zapobiec kradzieży z bardzo wysoką skutecznością wkorzystując na przykład aktywny immobilizer.

Jednak specjaliści nie mają wątpliwości, że sam taki nadajnik może nie wystarczyć. Główną wadą takiego rozwiązania jest ryzyko utraty łączności z urządzeniem, czy to przez zakłócenia wywołane umyślnie przez złodzieja, lub zdemontowanie modułu. Dlatego właśnie idealnym uzupełnieniem systemu monitoringu ciągłego jest moduł radiowy wyposażony we własne zasilanie.

Monitoring radiowy

Ta metoda nie działa bez przerwy, a aktywowana jest dopiero w wypadku kradzieży pojazdu. To znaczy, że kiedy złodziejowi uda się ominąć zabezpieczenia systemu aktywnego, lub właściciel odnotuje kradzież pojazdu, taki fakt zgłaszamy na Policję oraz do Centrum Monitoringu Alarmów K2, a to uzyskuje od nadajnika informację o jego aktualnym położeniu. Z tymi danymi udaje się przeprowadzić skuteczną akcję odzyskiwania pojazdu. Dlaczego to właśnie fale radiowe są tak skuteczne? Oto nasza odpowiedź!

  • Warto wiedzieć, że złodzieje ukrywają swoje zdobycze w tzw. dziuplach. Są one często specjalnie do tego przystosowane, a zatem wyposażone w zagłuszacze sygnału satelitarnego i GSM. Ale przecież wystarczy też wywieźć samochód na parking podziemny, aby GPS nie mógł zadziałać, prawda? Tymczasem częstotliwości radiowe są odporne na zagłuszarki.
  • Radiowy moduł dysponuje własnym zasilaniem na baterie. Dzięki temu jesteśmy w stanie zamontować nadajnik w dowolnym miejscu w aucie, a złodziej będzie musiał się bardzo postarać, aby go usunąć.
  • Przestępcy nie są w stanie zeskanować systemu radiowego z prostego powodu: takie urządzenie nie wysyła żadnych sygnałów.