Czy policja jest skuteczna w odzyskiwaniu skradzionych aut?

czy-policja-jest-skuteczna-w-odzyskiwaniu-skradzionych-aut

Każdy z nas marzy o pięknym, nowym samochodzie, w którym będziemy czuć się naprawdę swobodnie. Dla wielu osób, nie tylko mężczyzn, auto to powód do dumy. Jednak często dręczą nas obawy o potencjalną kradzież. Jak wiadomo, ten proceder w Polsce wzrasta, a obecnie nawet najbardziej zaawansowane zabezpieczenia nie stanowią dla profesjonalnych złodziei aut wyzwania.

Czy Policja jest w stanie pomóc nam w namierzeniu skradzionego samochodu?

Zgodnie ze statystykami, liczba skradzionych pojazdów z każdym rokiem dynamicznie wzrasta. Wydaje nam się, że naturalną i najskuteczniejszą rzeczą po kradzieży jest zgłoszenie tego faktu na Policji. Jednak ze względu na dużą liczbę formalności, zanim służby zajmą się tą sprawą, minie dostatecznie dużo czasu, by potencjalny złodziej ukrył się w odległej dziupli bez żadnych szans na pojmanie go – lub też rozebrał nasz pojazd na części gotowe do przeszmuglowania i sprzedaży. Dlatego obecnie sam fakt zgłoszenia kradzieży nie jest rozwiązaniem, które mogłoby gwarantować szybkie namierzenie auta. W tej kwestii musimy polegać na sobie, a także na nowoczesnej technologii. Jednym z najlepszych na rynku rozwiązań jest system TopGuard.

System TopGUARD jako zabezpieczenie samochodów w przypadku kradzieży

TopGUARD to system odzyskiwania skradzionych pojazdów, który działa w oparciu o niezależną sieć radiową. Jest to system autorski, który zbudowany jest z bardzo małego urządzenia, zamontowanego wewnątrz samochodu przez profesjonalnych techników. Dzięki temu właśnie żadna niepowołana osoba nie będzie świadoma, że auto jest wyposażone w system do namierzania. W momencie instalacji, pojazd jest dodawany do bazy samochodów chronionych. W przypadku kradzieży, właściciel zgłasza ten fakt, a system ochronny jest wybudzany. TopGUARD z łatwością namierza pojazd, co znacznie ułatwia policji przeprowadzenie interwencji i przechwycenie złodzieja.

Jakie są zalety związane z systemem TopGUARD?

Instalacja tej technologii stanowi gwarancję błyskawicznego odzyskania skradzionego samochodu. Działa ona na własnej częstotliwości radiowej i pozwala na ochronę mienia ruchomego przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Po instalacji, bateria TopGUARD jest w stanie wytrzymać aż 3 lata, a w przypadku jakiejkolwiek awarii obowiązuje gwarancja producenta.